Fakty a štatistiky o alkohole a o pití
Pijete? Či už je to len príležitostne alebo pravidelne, prečítajte si fakty a štatistiky o alkohole a o pití. Dôvodov prečo sa pije, je veľa. Príležitostne je to najmä na oslavách či na rôznych akciách v spoločnosti, pri pravidelnom sa už môže jednať o alkoholizmus.
Všetkého veľa škodí!
Hlavne to netreba preháňať, pretože všetkého veľa škodí a pokiaľ ide o alkohol, nie je tomu inak. Alkoholizmus je totiž závažné ochorenie. Alkoholici majú na pitie veľa dôvôdov, avšak prevládajú existenčné problémy, nešťastná láska, neúspešnosť a nepopulárnosť. Alkohol obsahuje ethanol, ktorý pôsobí na riadiace mozgové centrá. Ľudia jeho pôsobením postupne zabúdajú na svoje problémy, avšak (bohužiaľ) len krátkodobo.
Fakty a štatistiky
Priemerný dospelý Slovák vypije za rok okolo 13,3 litrov alkoholu. Najčastejšie sa konzumuje pivo, podľa štatistík to je až z 80 percent. Každým rokom konzumácia alkoholu na Slovensku klesá. Na alkoholizmus sa u nás lieči 20 až 30 tisíc ľudí a z nich približne 10 tisíc ľuďom liečba pomôže. Z toho vyplýva, že alkoholizmus je ťažko liečiteľný. Na Slovensku je údajne neoficiálne 400 tisíc ľudí, ktorí sú od alkoholu závislý.
Celosvetovo najviac pijú, v prepočte na jedného občana, Luxemburčania, Rusi a potom naši susedia Česi. Najobľúbenejším alkoholom je vodka a víno. Pokiaľ ide o študentov, tak naši slovenskí vysokoškoláci míňajú viac peňazí na alkohol než na učebnice. Ak už to s alkoholom preženiete, určite pomôžu tieto rady na odbúranie alkoholu.
Foto: freedigitalphotos.net