3 tipy, ktoré vám jednoznačne uľahčia sťahovanie
Celé roky ste netúžili po ničom inom, ako sa presťahovať do nového bytu a keď nastal ten vytúžený moment, zrazu prichádzajú obavy. Obavy nielen z nového prostredia, nových susedov, ale predovšetkým zo sťahovania. Odhoďte obavy bokom a berte sťahovanie ako zaujímavý zážitok, ktorý bude zavŕšený príjemným pocitom z nového začiatku.
Plánujte všetko vopred a s rozumom
Sťahovanie sa v myšlienkach ľudí spája so stresom. Stres si však vytvárate sami, a to hlavne z dôvodu absentujúceho plánovania a nesystematického balenia. Vo väčšine prípadov viete o sťahovaní vo veľkom časovom predstihu a napriek tomu začnete plánovať presun majetku pár dní pred akciou. To je zásadná chyba. Časovo si naplánovať musíte nielen sťahovanie samotné, ale aj balenie a rôzne administratívne úkony. Čo všetko by ste mali pred presunom stihnúť? Mali by ste v starom byte odhlásiť odber energií, nezabudnite si prehlásiť trvalý pobyt, dať si zmeniť údaje o pobyte v dokladoch a podpísať zmluvy na odber plynu či elektriny v novom mieste bydliska. Okrem toho je potrebné si zabezpečiť dostatok baliaceho materiálu, nájsť dodávku na prevoz majetku a pomocníkov, ktorí všetko vynesú zo starého bytu a zanesú do nového. Celý proces vám uľahčí využitie služieb sťahovacej služby. Kompletný servis nie je tak drahý ako si myslíte. Sťahovacia služba za vás vybaví takmer kompletný proces sťahovania. Napríklad firma sťahovanie Bratislava vám okrem sťahovania dokáže pomôcť s odvozom stavebného materiálu alebo prevozom veľkých bremien.
Balenie má jednoduché a jasné pravidlá
Sťahovacie služby máte objednané a nastal čas myslieť na balenie. Balenie je kapitolou samou o sebe. Pri balení vám pomôže jedine systematika a obrniť sa musíte trpezlivosťou. Pobaliť všetky drobné predmety zaberie omnoho viac času ako zbaliť veľké kusy. Aby ste pri prevoze majetku neutrpeli straty, je nutné všetko bezpečne zabaliť. Na balenie môžete využiť škatule a prepravky. Drobné a krehké predmety zabaľte do fólie alebo do škatule nasypte polystyrénové guľôčky. Nezabudnite vždy škatuľu označiť, aby ste pri vybaľovaní mali prehľad, kde sa jednotlivé veci nachádzajú. Na ľahšie veci, napríklad na oblečenie, môžete využiť mechy, ktoré sú skladné a pri balení do nich dokážete uložiť veľké množstvo textílií. Nezabudnite ani na ochranu nábytku a elektroniky. Na zabezpečenie ochrany nábytku slúži fólia alebo špeciálne rohové kartóny. Elektroniku môžete zabaliť do klasickej fólie alebo použiť bublinkovú fóliu, ktorá poskytuje vyšší stupeň ochrany. Obzvlášť obozretní buďte pri premiestňovaní starožitností alebo cenných kúskov nábytku. V tomto prípade naozaj oceníte služby profesionálov, ktorí vedia ako s cennosťami narábať a ako ich premiestniť maximálne bezpečne.
Využite sťahovanie na zbavenie sa nepotrebných vecí
Pri balení často zistíte, že vlastníte veci, ktoré ste roky nevyužili. Preto vám radíme, aby ste sa takýchto vecí zbavili. Nielenže získate miesto v sťahovacom vozidle, ale spravíte tiež niečo chvályhodné pre svoje okolie. Tieto nepotrebné veci darujte charite alebo susedom, ktorých potešia a vám ušetria peniaze na sťahovanie. Na záver ešte jedna cenná rada. Vybaľovanie a zariaďovanie nového bytu alebo domu môže trvať niekoľko dní a v niektorých prípadoch týždne. Preto si pri balení dajte bokom zopár vecí, pomocou ktorých dokážete prežiť istý čas bez toho, aby ste sa prehrabávali množstvom škatúľ.
Komerčný článok